Jeśli chcesz spróbować standardowej kuchni polskiej, przestań liczyć własne kalorie. Zwyczajowe posiłki są niesłychanie obfite oraz często zawierają niemało mięsa. Wystarczy jednakże spróbować tylko odrobinę, by odkryć, że są w zasadzie smaczne oraz godne paru kęsów więcej. W najwyższym stopniu rekomendowanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi oraz gołąbki. Polacy chwalą się, że dwoma fundamentalnymi artykułami jakie jedzą na co dzień jest chleb oraz lokalna kiełbacha.

Restauracja przy Rynku

•    Tradycyjna kuchnia polska jest autentyczną bombą kalorii, ale kiedy razu jednego się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się pokusie, żeby nie sięgnąć po więcej.
•    Jest bogata w rozmaite typy mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) oraz słynna z zdumiewającego chleba i rozkosznych kiełbasek (lepszych aniżeli niemieckie!).
•    Menu polskie jest cały czas wzbogacane o oryginalne smaki, od czasu do czasu nawet egzotyczne.

Jakich artykułów nie może zabraknąć w schematycznej polskiej kuchni?

Krakow Restaurant Polish Cuisine

W najwyższym stopniu sztampowymi składnikami kuchni lokalnej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski oraz wędzona kiełbasa. Posiłek nabiera smaku za pomocą ziół i marynat takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka bądź pieprz. Najatrakcyjniejsze desery to ciasta i ciastka. Kieliszek wódki jest słusznym uzupełnieniem świątecznych posiłków i pomaga strawić potrawy.

Skąd krajowa kuchnia czerpie inspirację?

•    Polska kultura zawsze integrowała szczegóły ze swoimi sąsiadami, można w niej także znaleźć rzeczywiście przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    Dziś polskie menu bezustannie się zmienia, pod wpływem przeróżnych, czasami egzotycznych smaków.
•    Prócz standardowych restauracji specjalizujących się w polskiej kuchni, w miastach Polski można się rozsmakować też w wegetariańskich barach, i w restauracjach serwujących dania kuchni włoskiej, francuskiej i azjatyckiej.

Na koniec – jaka jest szablonowa polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, smakowita oraz czasem straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci wolno dzisiaj z łatwością odszukać wszystkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy sztampowych potraw i najlepsze polskie napoje i radować się tymi tradycyjnymi smakami na co dzień.