Smaczna włoska kuchnia
Masz ochotę smacznie zjeść? Spośród szerokich możliwości, które proponuje kuchnia z Europy na atencję zasługuje włoska kuchnia. Dlaczego? Przede wszystkim z tego powodu, że włoska kuchnia to kalejdoskop smaków, połączeń oraz duża porcja zdrowia.

Typowe włoskie potrawy

Standardowemu Polakowi restauracja włoska, kojarzy się przede wszystkim z makaronem i pizzą i ewentualnie z owocami morza. Tymczasem włoska kuchnia to też takie smakołyki jak dojrzałe sery czy świeże warzywa.

Klasyczne włoskie posiłki

Makarony to baza kuchni włoskiej. Włosi gotują pasty w dziesiątkach form. W zasadzie trudno wymyśleć produkty których nie można dodać do makaronu. mała włoska restauracja przy rynku w Krakowie Ryby, różne rodzaje mięs, np. wieprzowe czy dziczyzna oraz przeróżne przyprawy, powodują, że pasty nie mogą się znudzić.

Następną typową potrawą jest pizza. Wprawdzie nie pochodzi ona z Włoch lecz z Grecji. Znana jest jednakże jako włoskie danie. Dobrze przyrządzona pizza włoska powinna mieć niezbyt grube ciasto oraz niezbyt duża ilość składników. Najpopularniejsza jej wersja to margharita z serem. Krucha pizza to uciecha dla podniebienia, ale niestety bomba kaloryczna. Uważaj na nią, jeśli masz zamiar być szczupły.

Włoskie dania to znacznie więcej niż jedynie pizza i makaron. To również canelloni, gnocchi, piada i liczne desery – takich jak tiramisu czy zabaglione. Odwiedzając restaurację włoską nie warto zapominać o winie czy o wspaniałych serach- gorgonzoli, mascarpone i pecorino.
Zobacz film